Kā uzņēmumi var sagatavoties gada pārskatu nodošanai VID pārbaudei?

“Gada pārskata nodošana” un “VID pārbaude” ir divi vārdu salikumu, kas iedzen respektu un liek uzņēmējiem allaž sajust satraukumu. Pat tad, ja viss šķietami ir kārtībā, vienalga pastāv bažas, ka kāda nianse var gadīties nepamanīta un nepatikšanas var izvērsties lielas. Kā samazināt stresu?

Laicīga darbošanās

Ir vienkārša patiesība, kas darbojas dažādās jomās – darīt lietas laicīgi. To pilnīgi noteikti var attiecināt arī gan uz gada pārskatu, gan VID pārbaužu tēmu. Ja ikdienā visi dokumenti tiek savadīti sistēmā, nodokļu norēķini veikti, darbi ir sakārtoti, tad gada pārskata “ražošana” nesagādās galvassāpes un arī no VID pārbaudes nebūs jāsatraucas.

Tiesa gan, laicīga darīšana ir attiecināma ne tikai uz grāmatvedi vien – grāmatvedis savus pienākumus var veikt vien tad, ja viņa rīcībā ir visa nepieciešamā informācija, līdz ar to visām iesaistītajām pusēm ir jāapzinās, cik svarīgi ir dokumentus kārtot laikus.

Labs padomdevējs

Ja gada pārskatu veido uzņēmuma iekšējais grāmatvedis, ja tas sagādā kādus jautājumus, allaž ir iespēja piesaistīt padomdevēju no malas, piemēram, Corsax.lv ārpakalpojumu snidzējus. Identiski arī ar VID pārbaudi – ja pastāv iespējas, ka tā ir gaidāma, jau iepriekš var piesaistīt padomdevējus, kas palīdzēs sakārtot dokumentus, ieteiks, kurām niansēm ir svarīgi pievērst īpaši lielu uzmanību un kas ir riskantākās lietas.

Ārpakalpojumu nodokļu konsultanti un grāmatveži lielākoties ir sasniedzami visos iespējamos veidos – gan telefoniski, gan epastā un tiekoties klātienē, līdz ar to katram uzņēmumam ir iespēja izvēlēties ērtāko risinājumu.

Tāpat arī Valsts ieņēmumu dienests beidzamajā laikā kļūst arvien pretimnākošāks un kultivē principu “Konsultē vispirms”, tādējādi sniedzot arī konsultācijas. Nevajag baidīties tās izmantot.

Aktuāli

Nereti uzņēmumi iekrīt uz to, ka nepārzina aktuālās likumdošanas izmaiņas, nav pamanījuši kādu niansi un kļūdu pieļauj nezināšanas pēc. Līdz ar to grāmatvedim ir nemitīgi jāseko līdzi izmaiņām normatīvajos aktos. Jāpiekrīt, ka ne vienmēr fiziski to ir iespējams izdarīt, tāpēc Corsax.lv komanda ir jūsu rīcībā – mūsu komanda nemitīgi seko līdzi visām izmaiņām, lai iespējami laikus par tām informēt klientus. Ar prieku pačukstēsim arī jums, kas ir mainījies, ko ir svarīgi piefiksēt.