Kādas ir priekšrocības strādājot ar grāmatvedības firmu?

Mūsdienu pasaules biznesa tendences liecina, ka ārpakalpojumi dažādās jomās tiek izmantoti arvien vairāk – populārākās jomas ir grāmatvedības pakalpojumi, informācijas tehnoloģijas un juristu konsultācijas. Uzreiz skaidrs, ka speciālists, kas ikdienā neatrodas uz vietas birojā, uzņēmumam izmaksā mazāk, taču tam ir arī vairākas citas nozīmīgas priekšrocības.

Esam apkopojuši vairākus iemeslus, kāpēc ir vērts grāmatvedības pakalpojumus izvēlēties ārpakalpojumā.

  • Mazos un vidējos uzņēmumos grāmatvedības kārtošanā darba nav tik daudz, lai algotu pilnas slodzes grāmatvedi, tāpēc ekonomiski izdevīgāk ir piesaistīt ārpakalpojuma sniedzēju.
  • Specifisku pakalpojumu iegāde ārpakalpojumā palīdz uzņēmuma vadībai vairāk laika veltīt pamata biznesa mērķu sasniegšanai.
  • Jaunam uzņēmumam ārpakalpojuma izmantošana ļauj ātrāk uzsākt biznesa attīstību, ieguldot tajā mazāk naudas, jo nav jātērē resursi papildu darba vietas ierīkošanai, grāmatvedības programmu iegādei utt.
  • Ārpakalpojumu grāmatvedības uzņēmumi Latvijā tiek licencēti, tādējādi sadarbības partneriem tā ir kā papildu kvalitātes garantija, ka viss tiks paveikts iespējami augstā kvalitātē.
  • Ārpakalpojumu grāmatvedības pakalpojumi parasti vienlaikus tiek sniegti vairākiem uzņēmumiem, tāpēc šāds grāmatvedis ik dienas saskaras ar dažādām specifiskām situācijām, meklē tām risinājumus, tādējādi viņa pieredze ir plašāka un daudzpusīgāka, tāpēc būs iespēja sniegt jūsu uzņēmumam vērtīgus padomus.
  • Ārpakalpojumu grāmatvedim nav nepieciešams apmaksāt ikgadējo atvaļinājumu.
  • Ja uzņēmuma plāni mainās – rodas jauni pakalpojumi vai samazinās darbības apjoms – būs jādomā, kā piesaistīt papildu grāmatvedi vai samazināt slodzi esošajam. Izmantojot ārpakalpojumu, atliek vien izmainīt sadarbības līguma nosacījumus, nejūtot papildu neērtības.
  • Strādājot kopā birojā, svarīgas ir katra kolēģa personiskās rakstura īpašības, savukārt no ārpuses saņemtam pakalpojumam nav rakstura, ar ko būtu jārēķinās.
  • Ārpakalpojumu grāmatvedis saņem tikai specifiski viņam adresētu informāciju un dokumentus, tāpēc datu aprite ir pat drošāka nekā uzņēmuma iekšienē, kur datu plūsma par dažādām tēmām ir intensīvāka.
  • Uzņēmuma iekšienē, algojot grāmatvedi, visticamāk, ir jānodrošina pilnas slodzes darbs, taču ārpakalpojumu var izmantot atšķirīgā apjomā – mazā uzņēmumā, iespējams, grāmatvedību var kārtot pats uzņēmums, izmantojot vien grāmatvedības konsultācijas, savukārt lielā uzņēmumā grāmatvedības kārtošanai būtu nepieciešama liela komanda. Ārpakalpojumu iespējams iegādāties jebkurā jums nepieciešamajā apjomā.

Protams, arī ārpakalpojumu grāmatvedības pakalpojumu sniedzēji ir dažādi – atšķiras gan darbu kvalitāte, gan izmaksas, tāpēc pirms sadarbības līguma slēgšanas noteikti jāizrunā būtiskākie jautājumi, lai turpmākā sadarbība notiktu abpusēji izdevīgi.