Kāpēc vērts grāmatvedības kārtošanai nolīgt grāmatvedi?

Jebkura mēroga uzņēmumam ir obligāti jākārto grāmatvedība. Tas jādara pat pašnodarbinātajiem, jo regulāri ir jāiesniedz dažādas atskaites, jāveic nodokļu un algu maksājumi, jāgatavo gada pārskati. Protams, vadītājs to var darīt arī pats saviem spēkiem, taču allaž viss ir vienkāršāk, ja katrs dara to, kas viņam vislabāk padodas.

Savs grāmatvedis

Saprotams, ka finanšu jautājumi uzņēmumos ir jautājums, par kuru lielākoties nemēdz skaļi runāt un diskutēt. Tie ir sensitīvi dati, ko zina tikai uzņēmuma vadītājs un viņa grāmatvedis. Līdz ar to ir svarīgi, lai grāmatvedis ir uzticams sabiedrotais, kurš ne tikai prot atbilstoši veikt savu darbu, bet arī prot glabāt informāciju.

Ja uzņēmums ir liels un grāmatvedim darba ir daudz, uzņēmumi lielākoties izvēlas algot štata darbinieku – grāmatvedi, kurš ikdienā atrodas birojā un iesaistās visos uzņēmuma procesos. Lielākais ieguvums ir, ka savs grāmatvedis līdz ar to vienmēr ir pieejams un operatīvi var reaģēt uz dažādām neskaidrībām. Taču vienlaikus arī skaidrs, ka tas izmaksā dārgāk, jo nepieciešams ne tikai maksāt algu, bet arī iekārtot un uzturēt darbavietu.

Ārpakalpojuma grāmatvedis

Arvien vairāk uzņēmumu mūsdienās izlemj sadarboties ar dažādiem ārpakalpojumu sniedzējiem. Grāmatvedība ir viena no jomām, kurā tas vērojams visizteiktāk. Laikā, kad lielākā daļa dokumentu tiek saņemti un sūtīti elektroniski, nav būtiskas nozīmes tam, lai grāmatvedis fiziski atrastos klāt uzņēmumā.

Ārpakalpojumi ir īpaši izdevīgi, ja uzņēmums ir neliels un darba pilnas slodzes grāmatvedim nemaz nepietiek, tāpat arī, ja uzņēmumā visa komanda darbojas attālināti vai vienkārši nešķiet būtiski algot darbinieku – grāmatvedi.

Kā labāk?

Skaidrs, ka katram no risinājumiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Lielākoties lēmuma pieņemšana par grāmatvedības kārtošanu ir vadītāja paša ziņā. Ja uzņēmums ir neliels, grāmatvedību var kārtot arī pats vadītājs, kuram ir pietiekamas zināšanas šajā jomā. Vidējiem un lielākiem uzņēmumiem tomēr vajadzētu savu štata vai ārpakalpojuma grāmatvedi, kas ir kā papildu garants, ka ar uzņēmuma finanšu jomu viss būs kārtībā un kontrolējošās iestādes neraidīs bargus skatienus.

Rosinām aplūkot Corsax.lv piedāvājumu! Varbūt tieši mūsu komanda var kļūt par jūsu labāko grāmatvedības partneri.