Populārākās grāmatvedības programmas

Agrāk uzņēmumos un iestādēs grāmatvedības uzskaite notika uz papīra – birojos bija lieli skapji ar mapēm, kurās gadu no gada krājās būtiskākie dati par uzņēmumu finanšu notikumiem. Šobrīd grāmatveži savus kabinetus var iekārtot arī minimālisma stilā, jo visa informācija glabājas datorprogrammās un mākoņos.

Izvēloties grāmatvedības programmu savam uzņēmumam, vēlams apdomāt būtiskākos parametrus, jo veiksmīgi izvēlēta grāmatvedības programma vēlāk var kļūt par veiksmīgu instrumentu ne tikai grāmatveža, bet arī visa uzņēmuma darbā. Visticamāk, nav pat nozīmes, kuras ir populārākās vai mazāk populārās programmas, jo katrai no tām ir savs lietotājs un katra no tām apmierina kādas noteiktas vajadzības.

Pēc kādiem kritērijiem izvēlēties grāmatvedības programmu?

  • Funkcionalitāte. Jaunam uzņēmumam sākotnēji vēl, iespējams, nav nepieciešama programma ar daudzām iespējām, taču attīstoties šāda nepieciešamība noteikti radīsies, tāpēc jāvērtē ne tikai šodienas, bet arī nākotnes nepieciešamās funkcijas.
  • Atsauksmes. Der noskaidrot, kādas programmas izmanto citi konkrētās nozares uzņēmēji, kādi ir viņu pieredzes stāsti.
  • Izmaksas. Jāņem vērā, ka programmu izstrādātāji un pārdevēji dažkārt sākotnēji saka tikai pašas programmas izmaksas, bet jārēķinās arī ar ieviešanas cenu, nepieciešamās infrastruktūras izveides un uzturēšanas izmaksām.
  • Apkalpošana. Ikdienā izmantojot grāmatvedības programmas, var rasties kādas tehniskas problēmas, ir svarīgi, lai atbalsts ir pieejams nekavējoties.
  • Atjaunošana. Latvijā (un citās valstīs) likumdošana regulāri mainās, nodokļu likmes – tieši tāpat, tāpēc ir svarīgi, lai izvēlētā programma attīstās līdzi laikam un regulāri tiek atjaunota.
  • Papildināšana. Katrai programmai ir savs bāzes modelis, taču ērti, ja izstrādātājs piedāvā izstrādāt arī nepieciešamos papildinājumus, pielāgojoties konkrētās nozares grāmatvežu vajadzībām.
  • Automatizācija. Efektivitāte un darbinieku laika vērtība ir arvien aktuālākas tēmas biznesā, tāpēc ir noderīgi, ja programma vismaz daļēji var aizstāt kādas cilvēku darbības, automatizējot tās, piemēram, automātiski izrakstot rēķinus.
  • Savietojamība. Daudzi uzņēmumi šobrīd strādā ar vairākām programmām paralēli, tāpēc der noskaidrot, vai grāmatvedības programma būs ar tām savietojama.
Pierakstaties uz konsultāciju zvanot (+371 29123877) vai rakstot uz mūsu e-pasta adresi – martins.korsaks@corsax.lv.